O nás

„Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.“

Prohlásil v 19. století  humorista Josh Billings a my jsme se v 21. století sami na vlastní kůži přesvědčili, že je to pravda! Přestože jsme při pořízení Aiky nepočítali s tím, že bychom založili chovatelskou stanici a uchovnili ji, nakonec jsme to 9.7.2015 udělali. Postupem času jsme zjistili, že nás výcvik, výstavy a vše kolem opravdu baví a tak nebylo splnění podmínek pro uchovnění Aiky pro nás obtížné. Navíc jsme přišli na to, že bychom i tuto část psího života rádi společně s naší fenkou prožili. V únoru 2016 se nám narodilo 11 štěňátek - 6 fenek a 5 pejsků. Jednu fenku jsme si doma nechali  a opět se vrhli na výcvik a práci s ní. Na první výstavě v lednu 2017 v Brně vyhrála ve velké konkurencí titul Nejlepší mladý plemene – Best of Juniors a tím započala Aniky výstavní kariéra, jejímž vrcholem byla výhra v pouhých 2,5 letech v pracovní třídě na světové výstavě v Amsterdamu v roce 2018 a účast v top 3 o světovou vítězku. Toto a všechny další výstavní úspěchy jsou pro nás o to cennější, protože si je Jirka s Anikou vyběhali spolu ve výstavním kruhu. Na narození štěňátek, ale i značnou starost o ně, se opět hodně těšíme a máme velkou radost, že budeme mít možnost pokračovat v opravdu kvalitním rodu, z kterého Aika i Anika pochází. Štěňata budou mít nejlepší předpoklady být naprosto výjimečná, a to jak z hlediska exteriéru, povahy, tak i loveckého upotřebení. 

A proč Gritty hunter? Gritty hunter neboli odvážný, odhodlaný, vytrvalý lovec. Tato synonyma na naši Aiku a nyní i Aniku opravdu sedí, ať už se jedná o práci, hru nebo vytrvalou touhu při čekání na dobrotu. Proto byl tento název pro nás jasnou volbou. 🙂

Předání veškerých našich zkušeností s výcvikem, krmením, potřebným vybavením a celou péči o maďarské ohaře je nejen v případě odběru štěněte pro nás samozřejmostí.

Náš tým

  • Jiří Herber

    Od roku 2011 hrdý majitel Aiky z Čertovy rokle, ke které v roce 2016 přibyla Anika Gritty Hunter. Především on…

  • Mili Schulzová

    S Aikou a Anikou tráví veškerý svůj volný čas. Stará se zejména o jejich pasivní odpočinek, relaxaci a socializaci s…

  • Jara Schulz

    Člověk, který má Aiku vždy na prvním místě a který ji má rád takovou, jaká je. Pokud se zrovna nenachází…

Neváhejte pokračovat také na stránky

Jak svůj život vnímá sama Aika

Proč vybrat právě ohaře